O MNIE

WYKSZTAŁCENIE

1996-1999 – Medyczne Studium Zawodowe nr.1 w Zabrzu – Technik Fizjoterapii.
1999-2001 – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – fizjoterapia tytuł licencjata.
2001-2003 – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – fizjoterapia studia magisterskie.
2001-2002 – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – studia podyplomowe przygotowania pedagogicznego.
2002-2003 – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – studia podyplomowe wychowania fizycznego.
2004-2008 – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – studia doktoranckie.
2009.11.03 – Obrona Pracy doktorskiej pt.: „Rola aktywności ruchowej w usprawnianiu osób po urazie rdzenia kręgowego”.
2010.11.15 – Nominacja do „I Międzynarodowej Nagrody Naukowej Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB)”.
2011-2013 – Uniwersytet Gdański – studia podyplomowe psychologii sportu.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

od 2000 – Prowadzenie prywatnej praktyki w zakresie fizjoterapii.
2001-2002 – Zakład Opieki zdrowotnej w Strzelcach Op. – Fizjoterapeuta.
2002-2004 – PSP Dziewkowice – Nauczyciel Wychowania Fizycznego.
2003-2007 – Fizjoterapeuta Polskiego Związku Karate.
2005-2007 – Fizjoterapeuta Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (Kadra Olimpijska).
2005-2006 – Policealne Studium Medyczne woj. Śląskiego w Mikołowie – Wykładowca.
2007-2010 – Mostostal Azoty – ZAK S.A. – Fizjoterapeuta oraz Trener Przygotowania Fizycznego.
2007-2012 – Fizjoterapeuta Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Od 2010 – Atom Trefl Sopot S.A. – Fizjoterapeuta.

STOWARZYSZENIA, ORGANIZACJE NAUKOWE

członek „Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Neurologicznej”,
członek Stowarzyszenia „Fizjoterapia Polska”,
członek „Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej”.

KURSY I SZKOLENIA

  • kurs Osteopatii Wisceralnej (Trzewnej), (Polska Szkoła Osteopatii),
  • kurs Immunodiagnostyki Nietolerancji Pokarmowej (Cambridge Diagnostics – Polska),
  • kurs Body Reading 101 Thomas Myers’ (Mike Doxey),
  • kurs Anatomy Trains Myofacjal Meridans (Thomas Myers’),
  • kurs Punkty Spustowe – Terapia Manualna & Igłoterapia Sucha (Philippe Froidevaux),
  • kurs FOI (Funkcjonalna Osteopatia i Integracja) (Krzysztof Białas, Jarosław Jasięga), (PTMM),
  • kurs Strukturalnej Osteopatii i Chiropraktyki dr Ackerman (Krzysztof Białas, Jarosław Jasięga),(PTMM),
  • kurs Techniki Pozycyjnego Uwalniania (Leon Chaitow),
  • kurs Terapii Manualnej (Ger P. Platzman),(PTF),
  • kurs Terapii Manualnej w Ginekologii, Położnictwie i Neonatologii (Alina Wojciechowska),
  • kurs P.N.F (Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation),(Aleksander Lizak),
  • kurs Watsu I, II – Terapia w Wodzie (Tomasz Zagórski),
  • kurs Mulligan Concept (Rene Claassen),(PTF),
  • kurs Radiologii (Składowski),
  • kurs Kinezo – Tapingu (Zbigniew Śliwiński, Tomasz Senderek),
  • kurs Nowoczesnej Stabilizacji Stawów Kończyn (Stanisław Legocki),
  • kurs Centralnej Stabilności i Niestabilności. Kompensacyjne schematy ruchowe przy dysfunkcjach systemów stabilizacyjnych (Stanisław Legocki),
  • kurs Stabilizacji Szyjnego Odcinka Kręgosłupa i Stawów Żuchwowo – Skroniowych (Stanisław Legocki),
  • kurs Terapii Manualnej – IFOMT, A -EB, A – K 1 (Stanisław Legocki),
  • kurs Neuromobilizacji (Jerzy Szpryngier, Grażyna Sozańska),
  • kurs Terapii Master System (S-E-T Concept), (Rafał Gnat),
  • kurs Energetycznej Medycyny Manualnej – Kręgarstwo, Chiropraktyka (Grzegorz Jabłoński), (MEN),
  • kurs Medycyny Manualnej (Radosław Składowski),(MEN),
  • kurs w Zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej (Ulfik Łukasz),
  • kurs Techniki Tkanek Miękkich: Reakcje Łańcuchowe i Systemy Stabilizacyjne w Układzie Ruchu (Joanna Kieliszek),
  • kurs Skoliozy – Diagnostyka i Postępowanie oraz Funkcjonalna Terapia Skolioz (Joanna Kieliszek),
  • kurs Funkcjonalnej Terapii Manualnej w Przepuklinach Jądra Miażdżystego (Joanna Kieliszek),
  • udział w warsztatach trenerskich „Nowoczesne trendy w treningu motorycznym sportowca” (Shad Forsythe),(MSiT),
  • szkolenie w zakresie wstrzyknięć dożylnych, podskórnych i domięśniowych (Elżbieta Pawlak),
  • udział w warsztatach PFI „Zdrowy kręgosłup” – Profi Fitness School,
  • udział w warsztatach PFI „Power Gyro Stretch” – Profi Fitness School,
  • szkolenie w zakresie obsługi aparatu do Vega Testowania i Terapii Biorezonansowej (Igor Ogrodnik),
  • kurs Elektropunktury obrazowej metodą Volla, Wega – Testu oraz Biorezonansu i Informoterapii (Radius),(MEN),
  • kurs Fizjoterapii u Chorych z Chorobami Układu Krążenia (Repty),
  • kurs Promocji Zdrowia (Repty),
  • udział w obozach Aktywnej Rehabilitacji (FAR),
  • kurs masażu klasycznego (Tomasz Zagórski),
  • kurs Energetycznej Medycyny Manualnej (Raduis),
  • kurs Naturoterapii (Radius),(MEN),
  • kurs I Akupunktury dla Fizjoterapeutów – Akademia INS (Marek Kowalczyk, Zygmunt Bronz),(PTF),
  • kurs II Akupunktury dla Fizjoterapeutów – Schorzenia Układu Kostno stawowego – Akademia INS (Sukhee Tserendemberel),(PTF),
  • kurs akupunktury (Krzysztof Kraciński),
  • kurs klawiterapii, (Ferdynand Barbasiewicz),

DOŚWIADCZENIE W SPORCIE JAKO ZAWODNIK KADRY NARODOWEJ KARATE KYOKUSHIN

1992 – 2005 – Kadra Narodowa Polskiego Związku Karate.
1993 – Częstochowa – Mistrzostwa Polski – miejsce III.
1995 – Kielce – Puchar Polski Karate – miejsce I.
1996 – Gdańsk – Mistrzostwa Polski – miejsce III.
1996 – Szczytno – Mistrzostwa Polski MSW – miejsce I.
1997 – Gdańsk – Mistrzostwa Europy w Karate – miejsce II.
1998 – Paryż – udział w Pucharze Świata Karate.
1998 – Wrocław – Mistrzostwa Polski – miejsce II.
2000 – Kielce – Mistrzostwa Polski – Miejsce III.
2001 – Gliwice – Puchar Polski – miejsce III.
2002 – Moskwa – udział w Pucharze Europy Karate.
2002 – Paryż – udział Pucharze Świata Karate.
2003 – Nowy Jork – udział w Mistrzostwach Ameryk w Karate.
2003 – Tokio – udział w Mistrzostwach Świata Karate.
2003 – Baja – Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – miejsce II.
2005 – Tokio – Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – miejsce IV.

DOŚWIADCZENIE W SPORCIE JAKO FIZJOTERAPEUTA

2006 – Moskwa – Przygotowania zawodniczek i zawodników do: Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce (Trener odnowy biologicznej, Fizjoterapeuta).
2006 – Goteborg – Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce (Fizjoterapeuta).
2006 – Ateny – Puchar Świata w Lekkiej Atletyce (Fizjoterapeuta).
2007 – Debrecen – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce (Fizjoterapeuta).
2007 – Birmingham – Przygotowania zawodników i zawodniczek do: Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce (Fizjoterapeuta).
2007 – Mistrzostwa Świata – Osaka 2007 w Lekkiej Atletyce (Trener odnowy biologicznej, Fizjoterapeuta).
2007-2008 – Mostostal Azoty – ZAK S.A. – VI miejsce w rozgrywkach Plus Ligi w piłce siatkowej mężczyzn (Fizjoterapeuta, Trener Przygotowania Fizycznego).
2008 – Pekin I.O. Przygotowanie do Igrzysk oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie z Kadrą Polski Siatkarek (Fizjoterapeuta).
2008-2009 – Mostostal Azoty – ZAK S.A. – IV miejsce w rozgrywkach Plus Ligi w piłce siatkowej mężczyzn (Fizjoterapeuta, Trener Przygotowania Fizycznego).
2009 – Izmir – Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn – miejsce I (Fizjoterapeuta).
2009 – Osaka – Puchar Świata w piłce siatkowej mężczyzn – miejsce IV (Fizjoterapeuta).
2009-2010 – Mostostal Azoty – ZAK S.A. – IV miejsce w rozgrywkach Plus Ligi w piłce siatkowej mężczyzn (Fizjoterapeuta, Trener Przygotowania Fizycznego).
2010 – Przygotowanie zawodników do Mistrzostw Świata i udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech w piłce siatkowej mężczyzn (Fizjoterapeuta).
2010-2011 – Atom Trefl Sopot S.A. – II miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej kobiet (Fizjoterapeuta).
2011 – Gdańsk – Finał Ligi Światowej – III miejsce (Fizjoterapeuta)
2011 – Praga – Wiedeń – Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn – miejsce III (Fizjoterapeuta).
2011 – Tokio – Puchar Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – miejsce II (Fizjoterapeuta).
2011 – 2012 – Atom Trefl Sopot S.A. Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet – miejsce I (Fizjoterapeuta).
2012 – Sofia – Finał Ligii Światowej w piłce siatkowej mężczyzn – miejsce I (Fizjoterapeuta).
2012 – Londyn I.O. Przygotowanie do Igrzysk oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie z Kadrą Polski Siatkarzy (Fizjoterapeuta).
2012-2013 – Atom Trefl Sopot S.A. Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet – miejsce I (Fizjoterapeuta).
2013-2014 – Atom Trefl Sopot S.A. Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet – miejsce III (Fizjoterapeuta).