Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta, doktor nauk kultury fizycznej, absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, oraz 4 letnich Podyplomowych Studiów Medycznych w najstarszej, elitarnej szkole Osteopatii w Europie – ESO (European School of Osteopathy) Boxley, Anglia gdzie uzyskał tytuł D.O. (Diploma of Osteopathy).

Fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn i Kobiet w latach: 2008 do 2012, uczestnik kadry Polski na Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008, Londyn 2012 oraz fizjoterapeuta w Piłce Ręcznej na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016.

W 2010 roku nominowany do I Międzynarodowej Nagrody Naukowej Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Przed rozpoczęciem współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wpracował przez 3 lata z Polską Kadrą Olimpijską w Lekkiej Atletyce, wcześniej był terapeutą w Polskim Związku Karate oraz pracował jako wolontariusz na obozach Aktywnej Rehabilitacji. Jako nastoletni chłopiec przez 7 lat uprawiał jeździectwo, a następnie przez 20 lat karate Kyokushin.

Praca naukowa, studia doktoranckie, ukończone podyplomowe studia z zakresu osteopatii, pedagogiki, wychowania fizycznego oraz psychologii sportu, liczne kursy z zakresu Medycyny Manualnej, a także doświadczenie, które zdobył jako zawodnik i reprezentant Polski w Karate Kyokushin oraz instruktor sportu, a przede wszystkim codzienna praca z sportowcami, jak i prowadzenie własnej praktyki pozwoliły mu na zdobycie szerokiej wiedzy w dziedzinie profilaktyki i leczenia urazów, a następnie ustawiczne jej pogłębianie.